Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Дмитро Корчевський: Покоління Z буде будувати майбутнє під себе

24.12.2020

484 перегляда

 

Як ви оцінюєте сьогодні покоління Z?

З точки зору дітей все дорослі однаково застаріли. З точки зору батьків все нове покоління живе за новими законами: їх цікавлять гаджети, вони захоплюються соціальними мережами, у них дивний лексикон.

Коли гаджетів ще не було, дітям забороняли дивитися телевізор. Сьогодні батьки масово відтягують дітей від планшетів і телефонів, тому що вважають їх шкідливими для очей. Але зір може зіпсуватися при неправильному підході. Як якщо не мити руки перед їжею, можна заразитися.

Так зване покоління Z по-іншому дивиться на речі, не прагнучи стати успішними і багатими, як ми. У них інші критерії успіху. Цифрове покоління реалізовується в іншому, думаючи про глобальні речі, наприклад, як зробити світ кращим. Вони хочуть бути всесвітньо відомими, їх не цікавить слава району або школи.

Покоління Z має доступ до будь-якої інформації і тому не вважає це цінністю, на відміну від нас, дорослих, які пам'ятають часи, коли за книжкою треба було стояти в черзі, і вони були великим дефіцитом.

Зараз будь-яка інформація доступна. Як це відбивається на світогляді, змінює уявлення про життя, про цінності цього покоління?

Покоління Z буде будувати майбутнє під себе. Раніше ніхто б не повірив, що комп'ютерні ігри можуть прогодувати - ти повинен вивчати точні науки, щоб стати кимось таким, що відбувся в цьому житті.

Але зараз ми бачимо зворотну картину - дітей «годують» комп'ютерні ігри, вони заробляють на них більше, ніж їхні батьки. І де ті цінності знання математики, фізики, хімії? Як ці знання допомагають молоді більше заробляти?

Те 7-8 летние дети, которые сейчас имеют миллионы подписчиков, как они стали известными? Просто сделали это первыми, более качественно и c большим охватом. Сняли сливки и зарабатывают по 50-70 тысяч долларов. Родители просто показывают на YouTube жизнь своих детей, а миллионы людей с упоением следят за этим.

 

«Кліпове» мислення - НЕ баг, а фіча

 

Це не проблема, а відповідь організму або цілого соціуму на виклики, продиктовані світом. У цьому економічному просторі перемагає не розумний, а швидкий. Про це говорять лідери найбільших компаній і корпорацій.

Ця концепція вже закладена в дітях: для них швидкість відіграє велику роль, ніж якість. Тому той, хто читає довго, програє тому, хто швидко засвоює і використовує. Ми читаємо і переварюємо якісь концепції, а покоління Z прямо в мозок вкачує цю інформацію.

 

Робота Академії ШАГ в освіті Z-тінейджерів по всьому світу

 

Ми вивчили інтереси цифрового покоління, їхні потреби, чим вони живуть, що їх захоплює, яка у них мотивація, як зробити так, щоб навчання приносило їм задоволення і було максимально ефективним. Діти ходять до школи ШАГ зовсім не з тим задоволенням, з яким ходять до звичайної школи.

Академія залучає професіоналів, навчає їх. Я - доктор педагогічних наук, займаюся педагогікою все життя, добре розумію всі аспекти цього процесу. Ми сформували свою школу і реалізуємо її по світу - в 20 країнах, зараз у нас більше 80 філій по всьому світу: в Сіетлі, Камбоджі, Женеві, Празі, Варшаві, Баку, Грузії і навіть в Ріо-де-Жанейро.

Ми робимо якісний продукт, тому учні приводять із собою друзів, а ті своїх друзів. Ось так ми і розвиваємося: за 20 років у нас уже більше 150 тис. Випускників. Відкривають свої компанії і привертають туди мільйонні інвестиції.

 

Про світові тренди в IT-освіті

 

Можу виділити кілька основних трендів.

Перший тренд полягає в розумінні того, що старий підхід в освіті нікуди не годиться. І наша сфера змушена шукати нові підходи. Наприклад, десь відмовляються від предметів і звична школа стає абсолютно невпізнанною - там немає предметів, немає викладачів-предметників.

 

Вчаться не на предметах, а на проектах, наприклад, вивчається не урок математики, фізики, або хімії, а йде урок «перукарня» або «магазин», на якому діти думають, де взяти фахівців, як визначити вартість, досліджують ринок, вважають гроші , пишуть бюджет. Таким чином вони вивчають податки, командна взаємодія, клієнтоорієнтованість - і все на одному уроці. При цьому отримують задоволення, вирішуючи конкретні проблеми, а не те, що не знадобиться в житті.

Тренд другий: розвиток soft skills. Ми отримуємо від шкільної освіти зовсім не те, що повинні були отримати. І весь світ це зрозумів і визначив, які навички потрібні, щоб бути успішним в 21 столітті. Це так звані м'які навички, soft skills. Це навички переговорів, публічних виступів, критичного мислення.

Є маленька країна Ізраїль, якій всього 70 років. До цього там була пустеля. А зараз це одна з найбільших світових держав з високим рівнем економіки, з великою кількістю інновацій і стартапів, що займає друге місце в світі після Силіконової долини. Що дозволяє їм так успішно конкурувати? В першу чергу, система освіти, яка закладала саме soft skills - навички, які виховують успішність.

 

Коли країни починають розуміти, що конкурування може бути за рахунок освіти і обов'язкових стратегій підходів, тоді вже починаються пошуки цікавих трендів і концепцій.

Тренд третій - це персоналізоване навчання. Всі ми різні, але до кожного повинен бути особливий підхід, щоб досягти максимального результату. Індивідуальні тренування завжди дорожче, але ефективніше. А як зробити так, щоб індивідуальне тренування була і груповий, і індивідуальної одночасно? Суть персоналізованого навчання - це підстроювання під інтереси і можливості кожної дитини. І завдання навчального закладу формувати персональні освітні траєкторії. Команда Академії ШАГ розробила систему, яка дозволяє забезпечувати такими персональними траєкторіями кожного учня. Поки ми одні з небагатьох на ринку України, хто навчає таким сучасним технологіям.

Не програма, а освітній продукт

 

Комп'ютерна Академія ШАГ давно перестала бути тільки професійними курсами для IT. У нас створена перша в Україні освітня екосистема: інноваційна середня школа - IT'SCHOOL, ВНЗ - IT Step University, акредитований міністерством освіти, Мала Комп'ютерна Академія з заняттями раз в тиждень для дітей від 7 до 15 років, доросла Комп'ютерна Академія ШАГ з персональним комп'ютерним освітою для учнів від 15 до 55 років.

У мене дитина ходить до Академії ШАГ і я його завжди лякаю: «Якщо будеш себе погано вести або щось не зробиш - не пущу в Академію». Йому подобається тут, тому це найсильніший аргумент.

Ми зараз відкрили поки дві середні загальноосвітні приватні школи - в Києві та у Львові. Наступного року плануємо відкрити ще 4 школи - в Харкові, Дніпрі, Запоріжжі та Одесі. Вартість навчання відрізняється в залежності від міста. На тлі інших приватних середніх шкіл ми знаходимося в середньому ціновому сегменті.

Знайти роботу в IT дуже легко

Зараз в Україні є потреба в 30 000 айтішників. Це затребуване і добре оплачується. І до нас приходять вчитися, щоб стати професіоналами. Ми говоримо, що наша мета - щоб учні отримали спеціальність, з якої їх візьмуть на роботу. Але по факту за ними чергу вже під час навчання. Хороших студентів розбирають ще до того, як вони закінчать навчання. Ми робимо все, щоб їх знання відповідали вимогам ринку. У нас багато випускників, які зараз на вершині світу, отримують величезні зарплати. Працюють в топових світових компаніях: Microsoft, Amazon, ebay.

Немає людини, якій IT не підійшло б

IT зараз всюди. Так вже вийшло, що саме технології займаються апгрейдом професій. Був художник. Додали до нього IT - і вийшов веб-дизайнер. Був продавець. Додали до нього IT - і вийшов чат-бот в месенджерах. Жартую. Але технології правда вбивають частина професій. Як бути, щоб завтра розумна програма не замінить тебе на роботі?

Відповідь: освоювати IT. Повірте, вони є майже в кожній професії, і світ ніколи вже не буде колишнім. І щоб кожному допомогти знайти свій шлях у світ IT, КРОК вирішив провести перший Всеукраїнський марафон конференцій «Старт в IT». Більше 18 міст беруть участь. Мета - дати відповіді на питання: чи варто йти в IT, як туди потрапити, які умови і перспективи? Крім топових IT-компаній ми запросили HR. Вони, як ніхто, знають потреби ринку і бізнесу.

Але забігаючи вперед, хочу сказати, що IT - це не професія, а додаток до основної професії. Ким би ти не був - бухгалтером, економістом або медиком, наявність IT примножує твої Скіл і твій майбутній заробіток. Просто медик може отримувати $ 2000 на місяць в кращому випадку, а медик-програміст, який розробляє медичну систему, може отримувати від # 200 тис. В рік.

У всіх сферах є перспективи, але у деяких перспектива вже скоро закриється, наприклад, в логістиці.

 

В IT немає класифікатора спеціальностей

Їх багато. Чи можна назвати медика IT-фахівцем? Але є IT-медик.

Як зрозуміти що саме в сфері IT тобі підійде? За 20 років ми стільки раз стикалися з цим запитом, що вирішили придумати, як його професійно вирішити. Особливо це цікавить батьків, адже найчастіше саме від них залежить, в який вуз піде дитина і на яку спеціальність він витратить їх гроші і 6 років свого життя. Хотілося, щоб ці інвестиції були не дарма. Ми з психологами та експертами по кар'єрі розробили "Профорієнтаційний паспорт". У ньому зібрано 653 професії і з них 138 професій майбутнього. Це зручний, зрозумілий і ефективний спосіб визначити, до чого дитина має схильність, що йому цікаво і в чому він точно стане успішним. Підходить і для дорослих. Тести особисто на собі.



Автор:

Редакція Компьютерної Академії IT STEP

Дизайн

3D візуалізатор - професія майбутнього

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію.

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію.   Мистецтво 3D візуалізації проникає у багато сфер нашого життя. Від архітектури і дизайну інтер'єру до реклами та промислового проектування – скрізь можна знайти сліди роботи 3D візуалізаторів. Ми розглянемо, які завда

ШАГ логотип

Soft-skills

Як знайти роботу junior спеціалісту без досвіду роботи

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці.

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці.   Однак, незважаючи на потребу компаній у нових спеціалістах, пошук роботи для junior'ів без досвіду може стати певним викликом при конкуренції з досвідченішими кандидатами. Також, не завжди просто зрозуміти, які компетенції

ШАГ логотип

Soft-skills

10 кращих технік тайм-менеджменту для айтішника

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.   У нашій статті ми представимо вам 10 найкращих технік тайм-менеджменту, спеціально підібраних для айтішників. Ви дізнаєтеся про різні стратегії, які допоможуть вам оптимізувати використ�

ШАГ логотип

SMART - цілі: найкращий помічник у плануванні для програмістів

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.   Знайомство з концепцією SMART-цілей SMART - це акронім, який описує основні характеристики ефективної мети: Specific (конкретна), Measurable (вимірна), Achievable (досяжна), Relevant (пов'язана з поточними завданнями та цілями) та Time-bound (обмежена за часом). Кожен із цих аспектів �

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Мрієте, щоб дитина йшла на уроки з усмішкою!? Якщо відповідь ТАК - IT STEP SCHOOL саме для Вас!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності